Nietypowe przyczepy

Wśród różnych rodzajów przyczep można wyróżnić przyczepy tego rodzaju jak gastronomiczne i reklamowe. Są to charakterystyczne przyczepy, które spełniają inne funkcje niż standardowe modele ciężarowe, czyli takie jak transport i rozładunek towaru.

Przyczepy gastronomiczne to pojazdy, które spełniają funkcję mobilnego lokalu gastronomicznego. Jest to korzystne rozwiązania dla tych działalności, które skupiają się na czasowej zmianie lokalizacji, w jakiej oferowane są usługi, czy produkty z tej branży. Z drugiej strony przyczepa taka może być oczywiście również na stałe umiejscowiona w danej lokalizacji. Jest ona wówczas odpowiednio zabezpieczana, aby nie ulegała samoistnemu przemieszczaniu się. Przyczepa tego rodzaju jest doskonałą alternatywą względem innych obiektów mogących służyć za lokal, właśnie dlatego, że można ją swobodnie przemieszczać.

Produkowane są różne rodzaje przyczep gastronomicznych. Mogą być to standardowe, lekkie i małe przyczepki lub bardziej rozbudowane i wyposażone przyczepy ciężkie. Producenci oferują przyczepy typu piekarnia, naleśnikarnia, czy witryny chłodnicze, które służą do magazynowania produktów, takich jak na przykład mięso, wędliny, czy lody. Przyczepy te mogą być dostarczane w wersji standardowej, czyli bez wyposażenia lub z podstawową bądź rozbudowaną zabudową meblową, na którą składają się szafki, lady i blaty. Dodatkowo mogą być one wyposażone w sprzęt gastronomiczny, jak lodówka, frytkownice, czy opiekacze, a także w niezbędną instalację wodno-kanalizacyjną.

Kolejnym rodzajem nietypowych przyczep są modele służące za mobilną reklamę. Mogą być to na przykład przyczepy do ekspozycji targowych eventów lub do prezentowania reklamy produktów i usług konkretnej firmy. Plusem tego typu rozwiązania jest oczywiście to, że jest to reklama mobilna, a więc możemy co jakiś czas zmieniać lokalizację przyczepy i tym samym trafiać do różnych odbiorców. Cena takiej przyczepy to koszt rzędu kilku tysięcy, niemniej rozwiązanie to jest bardzo praktyczne i skuteczne.